2017. gads/DECEMBRIS


Latvijas SMU pasākums Cits Bazārs!Latvijas SMU pasākums Cits Bazārs!

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) projekta "Inovāciju motivācijas programmas" ietvaros organizācijas Junior Achievement Latvija(JA Latvija) īstenotajā skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) pasākumā "CITS BAZĀRS" 9.decembrī ,tirdzniecības centrā "Domina shoping", Rīgā, piedalījās divi mūsu skolas skolēnu uzņēmumi - "LI STILS" un "OneTwoThree". 

Iespējai tirgoties pasākumā "CITS BAZĀRS" bija pieteikušies 350 skolēnu mācību uzņēmumu, bet pasākumā Domina Shopping savu uzņēmumu pārstāvēja 170 labāko ideju autori.

SMU "LI STILS", kurš šuj un ada dažādas drēbes lellēm, pārstāvēja M.Bondarenko, K.Ābele, A.Ģedgaude un N.Bolšteina ar skolotāju S.Ziņģīti. Skolēni pārdeva gan iepriekšējā gadā veidotās lelles gultas, gan galdus, gan arī dažādas drēbītes.

SMU "OneTwoThree" šuj divpusējās cepures no nevajadzīgajiem T-krekliem, kā arī tamborē "Elzas cepures" ar bizi. SMU Rīgā pārstāvēja M.Ziemele, M.Ģedgaude, G.Guseva, G.Rozentāls ar skolotāju S.Kinšu. Pasākumā izdevās pārdot šūtās cepures, bet tamborētās cepures ar bizi tika izvirzītas nominācijai "Inovatīvs produkts".

Paldies visiem darba rūķiem par izturību un ieguldīto darbu!

Foto no Junior Achievement Latvija galerijas. 


1.-5. klašu skolēni muzejpedagoģijas nodarbībā 1.-5. klašu skolēni muzejpedagoģijas nodarbībā "Vāru, vāru putriņu" Liepājas muzejā

Mūsu skolas skolēni piedalījās meistarklasē "Es būšu", kura finansēta ESF projekta Nr. 8.3.5.0/16/1/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs", kur iepazina pavāra un uztura speciālista profesiju.

Muzejpedagoģijas nodarbībā skolēni iepazinās ar graudaugu daudzveidību, to nozīmi un izmantošanu uzturā, kā arī ar graudu apstrādes darba rīkiem Dienvidkurzemes sētā 19. gadsimtā. Viņi uzzināja grauda ceļu līdz sātīgai putrai, kā arī to nogaršoja. Visiem ļoti patika jautrā aktivitāte pie galda, gaidot putras uzvārīšanos, kā arī iespēja ar tausti iepazīt graudaugu daudzveidību.

Sakām ļoti lielu paldies visiem, kas sarūpēja mums iespēju piedalīties šajā pasākumā! (Informāciju sagatavoja D. Bernāte)


2017. gads/NOVEMBRIS


Mūsu 1./4. klašu skolēni CSDD rīkotajos svētkos GrobiņāMūsu 1./4. klašu skolēni CSDD rīkotajos svētkos Grobiņā

27.novembrī sākumskolas skolēni piedalījās CSDD rīkotajos svētkos "Apgūstam ceļu satiksmes drošību jau no 1. klases!" Grobiņas sporta centrā. Viņi paaugstināja savu zināšanu līmeni satiksmes drošības jautājumos un ceļu satiksmes noteikumos. Skolēni piedalījās atraktīvās spēlēs par satiksmes drošību un saņēma balviņas. Visiem ļoti patika likt lielo puzli! Pasākums bija interesants un izglītojošs! (Informāciju sagatavoja D. Bernāte)


Plūc laurus konkursā Plūc laurus konkursā "Teci, teci valodiņa"

3. novembrī Grobiņā notika Lejaskurzemes stāstnieku konkurss "Teci, teci valodiņa", kurā piedalījās mūsu skolnieces Keita Ābele (6.klase) un Megija Bondarenko (5.klase). Abas meitenes ieguva titulu "Lielā" stāstniece. Lepojamies!
Zīmējuma konkurss – izstāde Zīmējuma konkurss – izstāde "Mana varavīksne pāri manai Latvijai"

Ir noslēdzies zīmējuma konkurss "Mana varavīksne pāri manai Latvijai". No konkursā iesniegtajiem 438 zīmējumiem, izstādē tika izvirzīti 100 labākie zīmējumi. No mūsu skolas izstādē piedalījās 8 skolēni. Keitas Ābeles, Amandas Ģedgaudes, Daniellas Nellijas Bolšteinas un Guntara Rozentāla darbi tika izraudzīti kā labākie un izlikti izstādē. Par piedalīšanos izstādē šie skolēni saņēma pateicības un nelielas dāvaniņas.


2017. gads/OKTOBRIS


Karjeras nedēļas laikā iepazīstas ar uzņēmuma SIA Karjeras nedēļas laikā iepazīstas ar uzņēmuma SIA "Expedit Baltic" ražošanas procesiem

Karjeras nedēļā 9. klases skolēni ciemojās metālapstrādes uzņēmumā SIA "Expedit Baltic", kas savā ražotnē Liepājā jau trešo gadu izgatavo veikalu iekārtojumu, un ir meitas uzņēmums vienam no Skandināvijas lielākajiem veikalu iekārtojuma piegādātājiem.

Pasākumā vairāki "Expedi Baltic" darbinieki pastāstīja par darbu uzņēmumā, dalījās savā pieredzē un noderīgos padomos par izglītības un karjeras izvēli. Ekskursijas laikā ražotnē skolēni tika iepazīstināti ar uzņēmuma ražošanas procesiem. Jaunieši tika aicināti uzmanīgi klausīties un vērot ražotnē notiekošo. Individuālā viktorīnā tika noskaidrota vērīgākā klausītāja – Madara, kas saņēma pārsteiguma balvu.

Lai veicinātu izpratni par darbu komandā, skolēni piedalījās konkursā – speciāli "Karjeras nedēļai 2017" uzmodelēta un uz lāzergriešanas iekārtas izgatavota 3D helikoptera puzles samontēšanā. Skolēni strādāja grupiņās un pārliecinājās, cik svarīgi ir sadarboties, lai darbs ietu uz priekšu raitāk.

Pēc pasākuma Artjoms atzina: "Man patika šī uzņēmuma komanda! Es tur sajutu īpašu atmosfēru no cilvēkiem, kuriem patīk viņu darbs. Cilvēkiem patīk tur strādāt, viņi ar prieku tur iet uz darbu. Es pārliecinājos, ka vajag mācīties un meklēt darbu, kas tev patīk."

Informāciju sagatavoja L.Ozolniece


Auzās ir spēks!Auzās ir spēks!

Mūsu skolā audzinātāja Dace Bernāte un FK "Virtuves noslēpumi" vadītāja Sandra Eitvide organizēja 10. un 11. oktobrī Putras dienas ar devīzi - Auzās ir spēks! Skolēni pēc stundām iepazinās ar prezentācijas materiāliem, bet otrā dienā praktiski darbojās, iemācoties pagatavot gardas pankūkas launagam, ja no brokastīm palikusi auzu pārslu putra! Skolēni sadalījās komandās. Katra komanda pagatavoja savu pankūku mīklu, un kapteiņi ar skolas šefpavārīti Daci devās tās cept, iepazīstot pavāra profesijas ikdienu. Pa to laiku komandas uzklāja galdu un piedalījās dažādās aktivitātēs. Foto pulciņa dalībnieki arī bildēja interesantākos momentus pasākuma laikā.

Lūk, ko saka 6. klases meitenes Diāna un Keita: "2017.gada 11.oktobrī notika Putras diena skolēniem. Skolēni no auzu pārslu putras pagatavoja pankūkas un piedalījās stafetēs. Pankūkām pievienoja gan banānus, gan ābolus, bija arī bez pildījuma. Vislabāk garšoja pankūkas ar banāniem! Stafetes bija interesantas un dažādas, kurās varēja pārbaudīt veiklību un zināšanas, atpazīstot dažādus graudaugus. Pēc visiem uzdevumiem kopvērtējumā uzvarēja komandu draudzība!"

Visi saņēma arī diplomus par aktīvu piedalīšanos Putras programmā! (Informāciju sagatavoja D. Bernāte)


2017. gads/SEPTEMBRIS


Arī mūsu sākumskolas skolēni piedalās Liepājas Dzejas dienās

Arī mūsu sākumskolas skolēni piedalās Liepājas Dzejas dienās

Mūsu 1.-4.klašu skolēniem bija iespēja piedalīties Liepājas Dzejas dienās, apmeklējot LOC bibliotēkā "Varavīksne" pasākumu "Uzspēlēsim dzejolīšos!" ar dzejnieces Evijas Gulbes piedalīšanos.

3. klases skolēni bija iemācījušies šīs autores dzejoļus Dzejas dienām klasē. Skolēniem ļoti patika dzejoļu spēlēšana un kustību aktivitātes. Katrs bērns noslēgumā saņēma no dzejnieces tieši viņam parakstītu grāmatzīmi. Paldies vecākiem un skolas darbiniecei Vilgai par sarūpētiem ziediem dzejniecei! (Informāciju ievietoja D. Bernāte)


2017. gads/MAIJS


1./2. klase ekskursijā uz Ventspili1./2. klase ekskursijā uz Ventspili

Pateicoties skolas administrācijai, 1./2. klase maija beigās devās mācību gada noslēguma ekskursijā uz Ventspili.

Skolēni apmeklēja Piejūras brīvdabas muzeju, brauca ar bānīti, priecājās par iespēju ieraudzīt lapsu uz blakus sliedēm.

Liels piedzīvojums visiem bija uzkāpt Lemberga Hūtē un vērot Ventspils panorāmu no 58 m augstuma v.j.l.! Nokāpjot lejā, daži skolēni izmantoja iespēju izmēģināt savas prasmes vadīt miniracēju!

Pirms braukšanas ar Hercoga Jēkaba kuģīti skolēni iepazinās ar senajām mērvienībām Ventspils tirgū. Pēc kuģīša visi apmeklēja Amatu māju, kur redzēja mazas un milzīgas stelles, kā notiek aušana, ko var pagatavot audējas. Uzzinājām, ka ir dzintara diegs, ko arī izmanto aušanā!

Ar lielu interesi skolēni iepazinās ar senās skolas mācību klasi (19. gs. stilā). Visi izmēģināja sēdēšanu vecos solos un tupēšanu uz zirņiem!

Nobeigumā, protams, skolēni atpūtās Bērnu pilsētiņā. Bija jautri!

Mājupceļā, pateicoties mūsu skolas šoferītim, pieturējām pie Jūrkalnes stāvkrasta, kas ir gandrīz 20 m augsts. Skolēni ar lielu aizrautību skraidīja pa Mazo dabas taku, meklējot raganu, jo takas sākumā bija raganas mājiņa.

Liels paldies arī skolotājai Evijai Pāpei, kas palīdzēja rūpēties par skolēnu labsajūtu! (Informāciju ievietoja D. Bernāte)


Piepildīts gads!Piepildīts gads!

Vairāki skaisti un patīkami koncerti aizvadīti, un savu šā gada sezonu ansamblis noslēdza ar koncertu Liepājas speciālajā internātpamatskolā. Jau trešo gadu draudzība turpinās. Mūsu meitenes dziedāja dziesmas, skaitīja dzejoļus un anekdotes. Koncerta noslēgumā īpašs un ļoti skaists muzikāls pārsteigums bija sagatavots priekš mums.

Mīļš paldies skolotājai Gunitai Žabrei un visiem pārējiem par mīļo sagaidīšanu, jaukiem priekšnesumiem, labiem vārdiem un sirsnīgiem smaidiem. (informāciju sagatavoja E.Budēvica)


Pēdējais zvans noskanējis!Pēdējais zvans noskanējis!

Tik ļoti svarīgais brīdis 9.klasei - eksāmenu laiks - ir pienācis! Tāpēc atskanēja pēdējais zvans! Tas šogad bija neparasts - pie dabas "Jura staļļos"!

Skolēniem pirms svarīgajiem eksāmeniem bija iespēja vizināties karietē un jāt ar zirgiem - izbaudīt šo mirkli! Protams, teica arī "Paldies" skolotājiem, kuri visus šos gadus ir bijuši kopā ar devīto klasi, mācījuši un atbalstījuši! Paldies visiem skolotājiem un skolas direktorei par lielisko pārsteigumu!


Mātes dienā skolēni pārsteidz ar dziesmām uz dzejoļiemMātes dienā skolēni pārsteidz ar dziesmām uz dzejoļiem

13.maijā notika Mātes dienas pasākums, kurā skolēni  saviem vecākiem bija sagatavojuši dažādus pārsteigumus – dziesmas, dzejoļus, pašu darinātas saldas dāvanas, kā arī skaistas ziedu formas rotas.Tika godināts gada skolēns. Šajā mācību gadā šo titulu ieguva piektās klases skolniece Keita Ābele. Pateicības vārdus un dāvaniņas saņēma arī atsaucīgākie vecāki. Nobeigumā visi tika pie garda pārsteiguma.


1. un 2. klase piedalās Meža ABC1. un 2. klase piedalās Meža ABC

11. maijā 1./2. klases skolēni piedalījās Meža ABC pasākumā, kurš noritēja Kuldīgas novada Padures pagasta "Struņķkrogā", 12 km no Kuldīgas Ventspils virzienā. Lai varētu piedalīties, bija jāsagatavo mājas darbs - 3 krustvārdu mīklas par meža tēmu. Mēs sagatavojām par putniem, dzīvniekiem un kukaiņiem. Pasākums bija visiem, kuri vēlas iepazīt, pasmaržot, pagaršot sajust un saprast norises mežā. Apmeklējot 32 meža pieturas, skolēni caur aktīvu darbību, atbildot uz jautājumiem un pildot praktiskus uzdevumus, iepazinās ar meža audzēšanas ciklu un uzzināja par meža nozari kopumā. Pirmajā dienā pasākumā piedalījās ap 1500 skolēnu no 70 skolām!

Mūsu skolas skolēniem, apmeklējot 9 pieturas, bija iespēja katram iestādīt priedīti, uzzināt par sēnēm, sūnām, ķērpjiem, redzēt, kā mūsdienās zāģē kokus. (2 skolēni pat bija traktora kabīnē, kad krāva baļķus!) Visiem patika degustēt ogu ievārījumus un atpazīt ogas. Interesanti bija redzēt, ko var pagatavot no koka, pastaigāt ar koka kājām. Visvairāk skolēniem patika šaušana ar loku. Daži vērīgākie skolēni ieraudzīja ķirzakas un parādīja pārējiem. 6. klases skolēns Bruno Nikovskis sniedza interviju Skrundas TV!

Pasākuma noslēgumā saņēmām balviņas. Ugunskurā cepām desiņas un zefīrus. Cik gardi!

Mācību ekskursijas noslēgumā pieturējām pie Ventas rumbas. Paldies šoferītim par šo iespēju! Īpašs paldies lieliskajam palīgam - 6. klases skolēnam Bruno Nikovskim, kas palīdzēja raudzīt, lai viens otram nepazūdam mežā! (Informāciju sagatavoja D. Bernāte)


Rokdarbu izstāde Rokdarbu izstāde "Laika rats"

No 10. maija - 28. maijam Liepājas okupācijas muzeja telpās skatāma Liepājas skolu apvienotā rokdarbu izstāde "Laika rats". Darbi radīti 2016./17. mācību gadā mājturības un tehnoloģiju stundās. Ar saviem darbiem izstādē no mūsu skolas piedalās 9.kl. meitenes Maija Džanita Dazarte, Viktorija Levina, Ērika Šēna, Santa Bērtulsone, Linda Lielmane, Melita Nikovska, 8.kl. meitenes Gundega Guseva, Linda Lapiņa, Madara Ziemele, 7.kl. meitenes Elvita Vecriņķe, Airita Vecriņķe, Monta Grīnšteina un 5.kl. meitenes Keita Ābele, Amanda Ģedgaude, Eva Bērtulsone, Diāna Beņķe, Kitija Žibala, Kristiāna Žibala, Enija Strazds Strazdiņa, Ance Strazds Strazdiņa.

Visi laipni aicināti apmeklēt izstādi! (Informāciju sagatavoja R.Priediena)


Sākumskolēni iepazīstas ar karavīru profesijuSākumskolēni iepazīstas ar karavīru profesiju

3. maijā 1.-4. klašu skolēni apmeklēja militārās tehnikas, ieroču un ekipējuma izstādi pie Liepājas Valsts tehnikuma. Karavīri bija ieradušies no Ādažiem. Ikviens skolēns izmēģināja dažādu militāru tehniku. Viņiem bija iespēja gan iekāpt tankā un paturēt rokās ieroci, gan karavīriem uzdot jautājumus. Skolēni bija priecīgi par iespēju apmeklēt šo izstādi! (Sagatavoja D. Bernāte)


2017. gads/APRĪLIS


Piedalās kristīgās mācības pasākumā Piedalās kristīgās mācības pasākumā "Mēs kopā Bībeles ciemā"

Trešās klases skolēni piedalījās pilsētas kristīgās mācības pasākumā "Mēs kopā Bībeles ciemā".Bērniem ļoti patika un bija interesanti. Visi mūsu skolēni ļoti centās un uzdevumus veica akurāti un atbildīgi.


Konkursā "Mana vasara – droša vasara" mūsu skolas skolēni tiek atzīti par labākā video autoriem

No 27.februāra līdz 30.martam norisinājās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) rīkotais radošo darbu konkurss "Mana vasara – droša vasara", kura galvenais mērķis bija sniegt iespēju bērniem un jauniešiem radoši izpausties, savos darbos atainojot to, kā droši pavadīt savu vasaru.

Savu video konkursam pieteica arī foto pulciņa dalībnieki – 6.klases skolnieki – Rihards Lāms, Bruno Nikovskis un Guntars Rozentāls, kuri tika atzīti par labākā video autoriem!

Malači! Lai nepietrūkst iedvesmas apgūt jaunas prasmes un tās radoši pielietot!


Mācību ekskursija uz Grobiņas pilskalnuMācību ekskursija uz Grobiņas pilskalnu

Tā kā 1./2.klase, apgūstot angļu valodu, saskārās ar pils tematiku, tad nolēma apskatīt, kas tā pils ir.

Pēc stundām skolēni planšetēs meklēja informāciju par tuvāko pili, ko iespējams apmeklēt. Visi piekrita, ka jādodas uz Grobiņas pilsdrupām. Datorā skolēni atrada, kāda pils ir kādreiz izskatījusies.

Skolēniem mācību ekskursija ļoti patika. Viņi iztēlojās, kā kādreiz tur viss ir bijis, arī atkārtoja mācītos vārdus angļu valodā. Arī uzkāpa uz skatuves un vienojās par kopīgu dziesmu, ko nodziedāja skolotājai! (Informāciju sagatavoja D. Bernāte)


2.klase nedēļu kopā ar Vinniju Pūku2.klase nedēļu kopā ar Vinniju Pūku

Vienu mācību nedēļu 2.klase visos mācību priekšmetos mācījās kopā ar Vinniju Pūku. Katrs skolēns izvēlējās skolas bibliotēkā grāmatu par Pūku, lasīja un iepazīstināja pārējos klasesbiedrus. No katra bērna mājām atceļoja arī rotaļlietas – skolēni paši domāja teksta uzdevumus un tos risināja. Latviešu valodā skatījās filmiņu par Pūku un rakstīja atstāstījumu. Pie interaktīvās tāfeles skolēni, spēlējot spēles, mācījās matemātiku, angļu valodu, kā strādāt komandā. Protams, dziedāja Pūka drauga dziesmiņu brīvajos brīžos. Nobeigumā aktīvākie skolēni saņēma atzinības, un visi mielojās ar medu kā Pūks! (Informāciju sagatavoja D. Bernāte)


Izlēkājas līdz spēku izsīkumam!Izlēkājas līdz spēku izsīkumam!

Mūsu skolas čaklākie un aktīvākie skolēni devās pelnītā ekskursijā uz Rīgu. Bijām uzbraukuši Latvijas televīzijas tornī, no kura varēja apskatīt visu Rīgu. Batutu parkā skolēni izlēkājās līdz spēku izsīkumam. Ekskursiju noslēdzām ar gardām pusdienām "Lido".


"No izgudrojuma līdz skatuvei"

21.aprīlī visi mūsu sākumskolas skolēni devās ciemos uz Liepājas Oskara Kalpaka 15.vidusskolu, kur notika projekta " Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās iestādes" ietvaros rīkotais pasākums "No izgudrojuma līdz skatuvei". To mērķis bija iepazīties ar cirka mākslinieku profesijām, veidot izpratni par darba pasauli un profesiju daudzveidību. Tajā skolēni varēja redzēt dažādu cirka mākslinieku trikus, un vēlāk paši varēja pamēģināt iejusties cirka mākslinieka lomā, lai apzinātos, ka nav nemaz tik viegli, kā no malas izskatās. Pēc pasākuma visi bērni bija gandarīti par redzēto, kā arī bija liels prieks, ja kas pašiem izdevās. (Informāciju sagatavoja S.Eitvide) 


Lieldienas sākumskolāLieldienas sākumskolā

1.-4. klašu skolēni atzīmēja Lieldienas kā nākas – ar olu krāsošanu, tautasdziesmu skandēšanu, mīklu minēšanu, rotaļās iešanu, šūpošanos, ko organizēja skolotājas Sandra Eitvide un Dace Bernāte. Pasākumā, protams, bija arī olu ripināšana, stiprākās olas noteikšana! Skolēniem ļoti patika Lieldienu jautrās stafetes un zaķa noslēpto konfekšu meklēšana. Paldies arī par sadarbību mūzikas skolotājai Evijai Budēvicai! (Ievietoja D.Bernāte)


Vides diena Vides diena "Ķīvītēs"

Lai gūtu priekšstatu par mūsdienīgu atkritumu apsaimniekošanu, 6. klases skolēni kopā ar dabaszinību skolotāju Lāsmu apmeklēja sadzīves atkritumu poligonu "Ķīvītes" un iepazinās ar SIA "Liepājas RAS" darbu. Ekskursijā pa poligona teritoriju ļoti daudz jautājumu radās par aptuveni 14 metrus augsto, milzīgo kalnu, kurā tiek glabāti otrreizējai pārstrādei nederīgi atkritumi. Skolēni uzzināja, kas ir infiltrāts, kā tas rodas un kā to attīra. Ļoti interesants bija Nenovērtēto lietu muzejs, kurā nonākušas dažādas lietas, ko darbinieki atraduši atkritumos. Spēlējot spēles, skolēni ieguva jaunas zināšanas par bīstamajiem atkritumiem un vides saudzēšanu. Noslēgumā visi izmantoja iespēju pasēdēt gružu konteinerā ierīkotajā dīvānā. Sirsnīgs paldies uzņēmumam "Liepājas RAS" par interesanto un izzinošo pasākumu!


Skolēnu tirdziņš!Skolēnu tirdziņš!

Piektdien, 7.aprīlī, tirdzniecības centrā "Ostmala" norisinājās skolēnu mācību uzņēmumu pavasara gadatirgus.Tirdziņā savus ražojumus piedāvāja vairāk nekā 20 mācību uzņēmumi. Mūsu skolas 7. klases meitenes tirgoja sevis darinātos darbiņus.

Gadatirgum ir vairāki mērķi: attīstīt uzņēmējdarbību, komunikāciju ar pircējiem, prasmi pārdot. Pozitīva rezultāta gadījumā jaunieši nopelna arī savu pirmo reālo naudu. Liepājas internātpamatskolas piecu audzēkņu dibinātais uzņēmuma "LI Stils" darbības veids ir leļļu drēbju, furnitūras ražošana un pārdošana, kā arī dažādu citu aksesuāru veidošana lellēm. Uzņēmumā iesaistītās meitenes leļļu drēbes veido dažādās tehnikās - ir adīti, tamborēti un šūti apģērba gabali, piemēram, kleitas, svārki, jaciņas, tāpat īpašā tehnikā lellēm tiek gatavotas kurpītes, mēbeles. Rokdarbiem tiek veltīts laiks pēc skolas, arī mājās.

Paldies visiem skolotājiem un skolēniem, kas palīdzēja gan ar idejām, gan ar padomiem un atbalstu! (Informāciju sagatavoja E.Budēvica)


Rada Lieldienu noskaņuRada Lieldienu noskaņu

Lai arī laiks aiz loga nerada Lieldienu noskaņu, mēs – 7.klase sev centāmies to radīt. Krāsojām, griezām, līmējām, locījām, dekorējām, ievingrinājām roku pirms īstajiem svētkiem. Pārbaudījām, kuram stiprākā ola.

Pūpola maigumā izplaucēt dienu,
Aizņemt no saulītes gaismiņu vienu,
Ielikt to sirdī un izbaudīt dienu,
Kurā nav sāpju, kurā nav naida,
Izbaudīt dienu kā pūpolam maigam,
Izbaudīt dienu, lai atplauksti priekā,
Pūpola maigumā, pūpola laimē,
Saulīte balta, kad skatās tev vaigā.

Priecīgas Lieldienas novēl 7.klase!


2. vieta Konkursā “Putni dzīvo Liepājā”2. vieta Konkursā “Putni dzīvo Liepājā”

5. aprīlī LBJC struktūrvienībā “Spārni” Liepājas Bērnu un jaunatnes centrs sadarbībā ar Liepājas Universitāti organizēja 5. klašu skolēnu konkursu „Putni dzīvo Liepājā”, lai veicinātu skolēnu interesi par dabas pasauli un attīstītu intelektuālās spējas, erudīciju un loģisko domāšanu.

Liepājas internātpamatskolu konkursā pārstāvēja 5. klases skolnieces Kitija Žibala, Amanda Vieta, Kristiāna Žibala, Maija Ziemele un Keita Ābele. Skolnieces konkursā, veicot radošus uzdevumus, atpazīstot putnu balsis un atbildot uz dažādiem jautumiem par putniem ieguva godalgoto 2. vietu. (Informāciju sagatavoja A. Kaminska)


Lieldienu olu krāsošanas darbnīcasLieldienu olu krāsošanas darbnīcas

Sagaidot Lieldienas 12. aprīlī mājturības kabinetā 5.-9. klases skolēni piedalījās "Lieldienu olu krāsošanas darbnīcā". Olas tika krāsotas sīpolu mizās, apviļājot dažādos putraimos, klāt pietinot lapiņas, ziediņus, zariņus, zālītes un citus dabas materiālus. Raibu raibās izdevās oliņas! Pašiem un arī cietiem prieks par padarīto! Nodarbībā piedalījās arī 1.-2. klašu skolēni. Materiālu sagatavoja R. Priediena.


Keita Ābele iegūst titulu Keita Ābele iegūst titulu "Ekselentais smīdinātājs"

1. aprīlī Rīgā notika konkursa "Anekdošu virpulis" fināls, kurā piedalījās 5. klases skolniece Keita Ābele. Keitai joku stāstīšana padevās lieliski, spēja sasmīdināt gan žūriju, gan skatītājus. 32 skolēnu konkurencē Keita ieguva titulu "Ekselentais smīdinātājs" un 1. pakāpes diplomu.


2017. gads/MARTS


Iegūst titulu Iegūst titulu "Dižais smīdinātājs"

23. martā LOC Saules zālē norisinājās anekdošu konkurss "Anekdošu virpulis 2017". Mūsu skolu pārstāvēja divas 5. klases meitenes – Kristiāna Žibala, kura ieguva titulu "Lielais smīdinātājs" un Keita Ābele, kura ieguva titulu "Dižais smīdinātājs". 1.aprīlī Rīgā Keita piedalīsies Vislatvijas smīdinātāju konkursā "Anekdošu virpulis". Novēlam viņai veiksmi!


Dambretes spēle uzlabo koncentrēšanās spējas, atmiņu un pašdisciplīnuDambretes spēle uzlabo koncentrēšanās spējas, atmiņu un pašdisciplīnu

Februārī un martā 3./4.klases skolēni pēc stundām spēlēja dambreti. Dambreti ir jāspēlē katram bērnam, jo tā tiek atzīta par vienu no daudzpusīgi visattīstošākajām prāta spēlēm. Tā veicina loģisko un telpisko domāšanu, uzlabo koncentrēšanās spējas, atmiņu un pašdisciplīnu. Dambrete iemāca analizēt, izdarīt secinājumus, pieņemt lēmumu un rīkoties, pēc tam uzņemoties atbildību par savu izvēli. Šī spēle iemāca priecāties par uzvarām, bet pieņemt arī sakāvi, neuztverot neveiksmi kā fatālu nelaimi, bet tieši pretēji - kā pamudinājumu kļūt vēl labākam. Turklāt skolēniem dambretes treniņi atvieglo mācību procesu. Tie palīdz strukturēt visu apgūto, plānot un domāt. Skolēni tik aizrautīgi spēlēja dambreti, ka pat piesaistīja vecāko klašu skolēnu uzmanību, kuri arī iesaistījās dambretes spēles treniņu procesā. Tomēr gala rezultāta tabulā pirmo vietu ieguva 4.klases skolniece Megija Bondarenko, kura ieguva diplomu un salduma tūtu, bet pārējie dalībnieki saņēma saldumiņus par piedalīšanos. (info sagatavoja S.Eitvide)


Radošuma nedēļa

Liepājas internātpamatskolā no 6.-10.martam notika Radošuma nedēļa. Visi 1.-4.klašu skolēni šajā nedēļā piedalījās konkursā „Mana vārdnīciņa”, bet 5.-9.klašu skolēni sacerēja „Biznesa pasakas”. Visi skolas skolēni šajā nedēļā veidoja kartinga ķiveres dizainu un piedalījās konkursā „Mana kartinga ķivere”.

9.martā skolā notika Citādā mācību diena ar devīzi:”Laižam dzīvē!” Katram skolēnam tika dota iespēja iejusties pieauguša cilvēka dzīvē, kurš pelna naudu, nomaksā bankā rēķinus, kā arī iegādājas pārtiku un sadzīves preces veselam mēnesim. Centīgie un aktīvie naudas pelnītāji pēc smagās darba dienas varēja iepirkties improvizētā “Saldumu veikalā.”.


Ejam slidot!Ejam slidot!

Pirms pavasara brīvlaika sākumskolas skolēniem, kuri ir centīgi mācībās un regulāri apmeklē skolu, bija dāvāta iespēja apmeklēt slidotavu Liepājas ledus hallē bez maksas. Visi skolēni brauca ar lielu satraukumu, jo ar slidām slidos pirmo reizi! Ledus hallē mūs ļoti laipni sagaidīja tehniskais direktors Uldis Pīrāgs un palīdzēja skolēniem pareizi sasiet slidas. Ikviens ar bailēm spēra pirmo soli uz ledus, kā būs, kritīs vai noturēsies? Protams, bez kritieniem neiztika neviens! Daļa skolēnu ātri apguva slidotprasmi, daļa izmantoja palīgu, bet beigās visi varēja brīvi pārvietoties ar slidām pa ledu. Bērni bija priecīgi, ka skolotāja D.Bernāte slidoja kopā ar viņiem un skolotāja Evija Pāpe fotografēja interesantākos brīžus. Viena stunda slidotavā skolēniem deva sapratni par to, ka ir iespējams iemācīties lietas, ko nemākam, tikai jābūt vēlmei to apgūt. Noslēgumā LOC Ledus halles tehniskais direktors Uldis Pīrāgs piedāvāja nākošā ciemošanās reizē mums pastāstīt par HK "Liepāja", aicināja apmeklēt viņu spēles, jau iepazīstināja ar šīs komandas kapteini Kārli Liepiņu un katram skolēnam uzdāvināja tenisa bumbiņu. Paldies viņam par jauko uzņemšanu! Visi skolēni bija sajūsmā par pasākumu Ledus hallē! Paldies skolas administrācijai par fantastisko skolēnu motivēšanas pasākumu! (Informāciju ievietoja D.Bernāte)


"Dziedam karaoke!"

Pirms pavasara brīvlaika, 8.martā 1./2.klases skolēniem pēc stundām bija pasākums "Dziedam karaoke!". Katrs skolēns priekšnesumu gatavoja mājās. Dziedot priecājāmies par ziemas beigām un pavasara tuvošanos. Viegli nebija uzstāties klases priekšā, bija jāpārvar kautrīgums, bet klasesbiedri atbalstīja, dziedot līdzi. Uzvarētājus noteicām balsojot. Rezultāti: 1.vieta - Diānai Bondarenko, 2.vieta - Līvai Vircavai, 3. vieta - Markusam Jonaitim un Denielam Kiriļcevam. Visi skolēni saņēma pateicības par piedalīšanos, bet uzvarētāji diplomus un saldumbalvas. Nobeigumā dziedājām visi kopā skolēnu izvēlētu dziesmu "Debesis iekrita Tevī". Paldies bērnu vecākiem par sarūpētajiem našķiem! (Informāciju ievietoja D.Bernāte)


Nāc un apskati zīmējumu izstādi!Nāc un apskati zīmējumu izstādi!

Tuvojoties Liepājas dzimšanas dienai, 5.-9.klases skolēni piedalījās skolas vizuālās mākslas konkursā "Mana un tavējā Liepāja". Labākie darbi tika izlikti izstādē skolas foajē! Nāc un atpazīsti Liepājas vietas!

(Sagatvoja sk. R.Priediena un foto pulciņš)


Iegūst pirmo vietu ugunsdrošības konkursāIegūst pirmo vietu ugunsdrošības konkursā

6. martā 5. klases skolnieces Kitija Žibala, Keita Ābele, Amanda Vieta un Kristiāna Žibala ieguva godalgoto 1. vietu VUGD Kurzemes reģiona brigādes un Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes rīkotajā ugunsdrošības konkursā “Vai esi gudrāks par lapsēnu Guni?”, kurš norisinājās VUGD Kurzemes reģiona brigādes Liepājas 1.daļā. Skolnieces veica uzdevumus vienpadsmit kontrolpunktos, kas saistīti ar jautājumiem par ugunsdrošību, ugunsdzēsēja glābēja profesiju un rīcību bīstamās situācijās.  Skolniecēm bija jāspēlē stilizēts boulings ar ugunsdzēsēju šļūtenēm un sarkanām pudelēm, gan jātestē, cik ātri var ieģērbties ugunsdzēsēja formastērpā. Konkursā saņemta balva  – ekskursija visai klasei uz Latvijas ugunsdzēsības muzeju Rīgā. (Informāciju sagatavoja A. Kaminska)


Skola tiek pie jauniem planšetdatoriemSkola tiek pie jauniem planšetdatoriem

Latvijas Republikas Saeimas deputāts Valērijs Agešins 2016. gada rudenī valsts budžeta plānošanas laikā pēc mūsu skolas direktores G. Laubergas lūguma rosināja Liepājas internātpamatskolai piešķirt papildus finansēju 5005 eiro apmērā jaunu planšetdatoru iegādei.

6. martā Valērijs Agešins ieradās skolā, lai nodotu skolas īpašumā 35 planšetdatorus, kurus mācību procesā izmantos gan skolas pedagogi, gan skolnieki. 


Piedalās zīmēšanas konkursāPiedalās zīmēšanas konkursā

3. martā Liepājas bērnu jaunatnes centra struktūrvienībā "Laumiņa" notika zīmēšanas konkurss, veltīts Liepājas dzimšanas dienai “Liepājas toņi un pustoņi”, kurā piedalījās 5. klases skolnieces Amanda Veita, Keita Ābele, Kitija Žibala, Enija Strazds-Strazdiņa un Kristiāna Žibala. (Informāciju sagatavoja A. Kaminska) 


2017. gads/FEBRUĀRIS


Aktīvi pavada laikuAktīvi pavada laiku

24. februārī centīgākie skolnieki apmeklēja iekštelpu lāzertagu. Lāzertaga spēles laikā skolnieki izjuta sacensības garu, ieguva pozitīvas emocijas un aktīvi pavadīja laiku. (Informāciju sagatavoja A. Kaminska)

 Konkurss “Mana Latvija”Konkurss “Mana Latvija”

22.februārī notika konkurss “Mana Latvija”, kurā skolēni varēja demonstrēt Projektu nedēļā apgūtās zināšanas. 1.vietu konkursā ieguva 6.klases skolniece Nellija Bolšteina, 2.vietu- 5.klases skolniece Kristiāna Žibala un 4.klases skolniece Megija Bondarenko, bet 3.vietu- 5.klases skolniece Kitija Žibala. Visi dalībnieki saņēma saldumu balvas, bet pirmo trīs vietu ieguvēji saņēma arī naudas balvas.


Ābeces svētki pirmklasniekiemĀbeces svētki pirmklasniekiem

21.februārī, ievērojot mūsu skolas tradīcijas, pirmklasniekiem skolotāja Dace Bernāte rīkoja Ābeces svētkus. Ceļojums pa Burtu pilsētu bija interesants ar daudzveidīgiem uzdevumiem. Skolēni varēja parādīt savas zināšanas un prasmes, kuras apgūtas 1. semestrī, lasot, rakstot, dziedot, spēlējot spēles ar interaktīvās tāfeles palīdzību. Nobeigumā visi saņēma apliecības un saldumu balvas par centīgu un aktīvu darbošanos. (Informāciju ievietoja D. Bernāte)


Jautrs un izdevies pasākums!Jautrs un izdevies pasākums!

15. februāra pēcpusdienā notika muzikāls pasākums " Muzikālā viktorīna", kurā piedalījās 1. - 6. klašu skolēni. Pa komandām skolēniem bija jāatpazīst instrumenti, jānosauc to pārstāvētās grupas, jānosauc izpildītāju sastāvs, jāsaklausa un jāatmin melodija.

Kopīgi tika dziedāts, smiets un līdzi justs!


Projektu nedēļaProjektu nedēļa

No 6. līdz 10.februārim Liepājas internātpamatskolā notika projektu nedēļa. Katru dienu pēc stundām skolēni strādāja pie projekta “Latvijas simtgade.”  Piektdien, 10.februārī,  notika projektu prezentācija, kur katrs skolēns prezentēja savu darbu.  Šogad katra klase izveidoja grāmatu par savu novadu, bet nākamgad darbs pie projekta “Latvijas simtgade” turpināsies.


Gatavojas pārbaudes darbam par 2. Pasaules karuGatavojas pārbaudes darbam par 2. Pasaules karu

9.klases skolēni vēstures stundās, gatavojoties pārbaudes darbam par 2.Pasaules karu, apmeklēja šī asiņainā kara upuru piemiņas vietas: piemiņas vietu kureliešiem jūras krastā, holokausta upuru piemiņas vietu Šķēdē un Priekules brāļu kapus. (Informāciju sagatavoja G.Lauberga)Gūst noderīgu informāciju par izvairīšanos no cilvēku tirgotājiemGūst noderīgu informāciju par izvairīšanos no cilvēku tirgotājiem

2.februārī 8.klases skolēni apmeklēja biedrības "Patvērums "Droša māja"" informatīvo treileri par cilvēku tirdzniecību. Pasākuma rīkotāji un skolas pedagogi cer, ka skolēniem bija interesanti un iegūtā informācija būs noderīga, lai nekad nenokļūtu cilvēku tirgotāju nagos. (Informāciju sagatavoja G.Lauberga)


No 6. līdz 8. februārim norisinās pilsētas skatuves runas konkurss No 6. līdz 8. februārim norisinās pilsētas skatuves runas konkurss "Zvirbulis 2017"

Savu dalību konkursam pieteikuši 115 dalībnieki no 18 izglītības iestādēm. Viņu sniegumu vērtē aktrise un skatuves runas pedagoģe Ilga Martinsone, aktrise Everita Pjata un studijas "Karlsona bagāža" režisore Marita Lūriņa-Stelmakere.

Mūsu skolu pārstāvēja 4. klases skolniece Megija Bondarenko un divas piektās klases meitenes- Kitija Žibala un Kristiāna Žibala.

Vairāk fotogrāfiju var apskatīt šeit!


2017. gads/JANVĀRIS


Nakts skolāNakts skolā

Otrdien, 31.janvārī, skolā notika nakts pasākums. Pasākuma dalībnieki piedalījās dažādās atrakcijās – apmeklēja Spoku aleju un Baskāju taku, pabija Patiesības istabā, Balonu zālē un izmēģināja savus spēkus “Dullajā desmitniekā un ‘’Mēmajā šovā”. Pēc atrakcijām visi mielojās ar pašu gatavotajām vakariņām, bet pēc tam pulcējās zālē uz kino seansu. 


Skolēni eksperimentēSkolēni eksperimentē

Piektdien, 27.janvārī, zinātkāres centrā "Zinoo" norisinājās ikgadējais Liepājas pilsētas konkurss 5., 6.klasēm "Skolēni eksperimentē". Tajā piedalījās arī mūsu skolas 6. klases skolēni - Nellija, Guntars un Bruno. Skolēni eksperimentā demonstrēja, kā kustības ātrumu ietekmē masa. No kompaktdiska un pudeles korķīša tika pagatavots transporta līdzeklis, kurš kustējās, kad no piepūsta balona ārā plūda gaiss. Kad šim transporta līdzeklim uzlika pasažieri, tas kustējās stipri lēnāk, tādēļ varēja secināt, ka ātrāk kustas tas, kuram nav pasažiera. Skolēni atzina, ka viņiem patika gan pašiem piedalīties, gan arī vērot citu skolēnu eksperimentus. Bet vislabāk patika iespēja pabūt zinātkāres centrā "Zinoo" un izpētīt tur esošos eksponātus.

Foto no eksperimentu konkursa var aplūkot arī šeit!


Piedalās krievu valodas olimpiādēPiedalās krievu valodas olimpiādē

2017.gada 18.janvārī Liepājas internātpamatskolas 9. klases skolnieces Galke Valērija Sona un Metelica Viktorija piedalījās Liepājas pilsētas krievu valodas olimpiādē. Valērija ieguva pateicību. Paldies meitenēm par centību, gatavojoties krievu valodas olimpiādei! (Informāciju sagatavoja T.Repecka)


Gūst iespaidus izrādē Gūst iespaidus izrādē "Meklē! Meklē zvaigznēs vai rozē, vai ūdens lāsē ..."

5.janvārī 3./4. klases skolēni bija uzaicināti uz Liepājas Katoļu pamatskolu uz izrādi "Meklē! Meklē zvaigznēs vai rozē, vai ūdens lāsē ...". Tā tika veidota pēc Antuāna De Sent-Ekziperī darba "Mazais princis" motīviem. Šajā izrādē piedalījās visi 153 skolas skolēni. No šīs izrādes varēja mācīties labu savstarpējo saskarsmi, saliedētību. Izrādes laikā varēja redzēt, kā varoņi viens otru atbalsta, līdz ar to kopīgs darbs nesa labus darba augļus. Gandarījums un prieks par labi padarīto darbu bija ne tikai izrādes dalībniekiem, bet arī viņu vecākiem, pedagogiem un pārējiem izrādes skatītājiem.